Najpopularniejsza dieta odchudzająca to...

Najpopularniejsza dieta odchudzająca to...

Istnieje pewna dieta odchudzająca, której popularność jest niezmienna na całym świecie. Niezależnie od wieku, płci, stanu zdrowia, kondycji organizmu czy stopnia nadwagi - stosowana jest codziennie przez miliony ludzi każdego dnia. Ktoś kto zasmakował jej chociaż raz prawdopodobnie powróci do tej diety odchudzającej następnego dnia, tygodnia, miesiąca czy roku.

Można nawet powiedzieć, że jest to dieta marzenie – nie wymaga praktycznie żadnych wyrzeczeń, nie stawia zbyt restrykcyjnych zasad, nie zajmuje czasu na przygotowywanie dietetycznych posiłków, nie zmusza do ćwiczeń i wysiłku, nie nakłania do liczenia kalorii i zwracania uwagi na ilość zjedzonych słodyczy. Istna dieta cud!

Ta najpopularniejsza dieta odchudzająca nazywa się „Od Jutra”

Jak to działa?

  • Sięgasz po słodziutki batonik czekoladowy mówiąc: „dobra, ale odchudzanie na pewno zacznę od jutra”.
  • Zajadasz się kolejną porcją pizzy stwierdzając: „ale od jutra to już na pewno będzie ścisła dieta.”
  • Wypijasz kolejne piwko wieczorem: „od jutra na poważnie zabieram się za dietę i zgubię ten brzuch”
  • Delektujesz się słodziutkim pączkiem na drugie śniadanie: „to ostatni, od jutra nie jem słodyczy i odchudzam się”
  • … tutaj możesz dopisać swój pomysł na dietę od jutra.

Dieta trwa ile chcesz, czyli praktycznie w nieskończoność, bo ten schemat powtarza się każdego dnia. Choć jest to bez wątpienia najpopularniejsza dieta to niestety ma jedną zasadniczą wadę – nie sprawi, że schudniesz. Więc jeśli „Od Jutra” to Twoja codzienna dieta musisz skorygować swoje podejście do odchudzania.

Zamiast każdego dnia narażać swoją silną wolę na stres oraz mieć wyrzuty sumienia możesz zastosować inne wersje tej diety: „od poniedziałku”, „od przyszłego miesiąca”  lub „od Nowego Roku”. Wtedy zamiast oszukiwać się każdego dnia będziesz mieć tydzień, miesiąc lub rok spokoju… Choć kilogramów nie będzie ubywać, a prawdopodobnie jeszcze przybywać.

Pamiętaj: „dieta od jutra” jest popularna, prosta i przyjemna, ale nie jest skuteczna jako dieta odchudzająca.